محمد گیلی

اخبار

مشابه مواد اولیه‌ دارویی تولید داخل اجازه واردات ندارد

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: ممنوعیت واردات ماده اولیه دارویی در صورتی اعمال می‌شود که مطمئن باشیم تولیدکننده داخلی بتواند بازار داخل را پوشش دهد.

بیشتر بخوانید »
اخبار

طرح کاهش ۵۵ درصدی واردات مواد اولیه دارو با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام

وی تصریح کرد: در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به فکر سودآوری و انتفاع در صنعت دارویی نیستیم. در چند صد سال گذشته هیچوقت کشور ایران در زمینه نظامی و قوام حکومت به این اندازه اقتدار نداشته است اما باید بپذیریم که از لحاظ اقتصادی کشورمان مشکلات متعددی دارد.

بیشتر بخوانید »
اخبار

تامین ۶۷ درصد مواد اولیه دارو در کشور

این صنعت در کشور یکی از مهمترین اولویت‌های نظام بوده و با سلامت و جان مردم ارتباط مستقیمی دارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد تا با حمایت از این صنعت بستر‌ها را برای توسعه تولید ملی در این زمینه فراهم کند.

بیشتر بخوانید »
مقالات

سنتز ماده مؤثره داروی ضد سرطان هیدروکلرید و مشتقات مربوطه

آنالوگ های نوکلئوزیدی و نوکلئوبازها دسته ی عمده ای از ترکیبات شیمی درمانی را تشکیل می دهند و به طور گسترده برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرند. این گروه از ترکیبات که به عنوان آنتی متابولیتها شناخته می شوند شامل مشتقات نوکلئوزیدی پورینی و پیریمیدینی متنوعی با فعالیت سیتوتوکسیک (مسمومیت درون سلولی) بر علیه سرطان های خونی و تومورهای جامد می باشند .

بیشتر بخوانید »
مقالات

سنتز داروی ضد فشار خون هیدرالازین هیدروکلراید از نفتالن

امروزه با توجه به شیوع بیماری فشار خون و خطرات فشار خون بالا برای سلامت، کنترل و درمان فشار خون بالا امری مهم به شمار می آید، به طوریکه که شعار سال ۲۰۱۳ سازمان بهداشت جهانی “فشار خون را جدی بگیریم” به این امر اشاره دارد و فشار خون بالا را به عنوان دلیل اصلی مرگ و میر ناشی از اختلالات قلبی-عروقی شناسایی کرده است.

بیشتر بخوانید »
مقالات

سنتز چند مرحله ای داروی ضد سرطان مغز تموزولومید

سرطان اصولاً یک روند رشد در تولید مثل سلول هاست که قابل کنترل نمی باشد. یکی از روش های درمان سرطان و یا تخفیف موقت آن، شیمی درمانی است. این نوع از درمان اثراتی هم بر روی سلول ها و بافت های بدن دارد.

بیشتر بخوانید »